Menu
Корзина

Рушник Українонько моя

Рушник Українонько моя
Рушник Українонько моя
Рушник Українонько моя
Рушник Українонько моя
Рушник Українонько моя
Рушник Українонько моя
Рушник Українонько моя
Рушник Українонько моя
Рушник Українонько моя
39000.00грн.
  • Stock: In Stock
  • Model: 76
  • Dimensions: 420.00см x 80.00см x 0.00см

Доступні варіанти

Композиційне поле рушника умовно можна розділити на три частини відповідно до поняття триєдиності світоустрою.

Центральну частину, як і годиться, займає зображення могутнього Древа життя, яке, однак, є абсолютно оригінальним і неповторним. Виростає воно із групи ромбів – одного великого з трилистом у центрі і доповнюючих його п’яти менших з точками по центрах. Це – зародження, благословення початку, росту. Осердям Древа, лоном, душею його – є зображення Ліри, завершене, плодоносним паростком – колосом.

Пагони Древа огинають центральну частину таким чином, що утворюють складну конфігурацію, яка асоціюється водночас із богинею-Берегинею і могутніми вигнутими рогами Тільця – верховного тотему пра-України, втілюючи думку: «Наша пісня, наш хліб – під захистом верховної сили». Розкішні групи листя-гілля, що відцентрово виростають з пагонів на рівні Ліри, складають враження розпростертих крил. Крилата наша Ліра, Крилата і пісенна душа українська. Завершують Древо вгорі сім плодоносних пагонів, центральний з яких переростає в повну, 12-променеву Зорю, – символ досконалості. Квіти на Древі бароково-пишні і розкішні, вирішені в стилі древньо-київського шитва. Усе Древо само-по-собі немов витає в зоряному просторі над українською землею, бо саме образне втілення українського пейзажу звучить в орнаментальній композиції під ним: ритмічне чередування рядів тополь, українських хат, козаків на конях і меандра-безкінечника.

Внизу – композиція із семи повних солярних знаків – зір і динамічних знаків росту.

Вгорі – зорі з сварговими осердями (космічна благодать) і гривасті небесні коні. Їх знову сім. Невипадково. Число це домінує в Рушнику, бо сім – сакральне число світотворення.

Невипадковим є і колористичне вирішення твору: на глибоко-бордовому тлі (динаміка, напруга, велич, пам'ять крові), зображення вишито біло-охристо-золотими кольорами, що несуть в собі значення духовності, хлібного поля, благородної гідності.

Вцілому цей твір – ода Україні. Благословення на розквіт.

Написати відгук

будь Ласка авторизуйтесь або створити обліковий запис перед тим як написати відгук